Tom Nejdek

329 TOM 01
CB 22 FM

Tom Zdravím všechny internetové a CB nadšence. Po vzoru mého mladšího skorobráchy jsem se rozhodl, že také povolím uzdu svým deviantským choutkám a že se taky trochu projevím. Své osobní údaje raději zveřejňovat nebudu, neboť je velice pravděpodobné, že po přečtení těchto řádků by mohly být zneužity k fyzické či jiné likvidaci mé osoby. A tak asi jediné co se dozvíte je můj skip (kterého jste si už zajisté všimli) a můj věk tj. 22 let.

Jak jste se již dozvěděli, asistoval jsem u většiny akcí jako zapisovatel a QSL-manager. A tak jsem mohl zaznamenat nejen skipy, reporty a QTH, ale i různé příhody, nehody a jiné události, na které se vzpomíná ještě dlouho po expedici a o které se s vámi rád čas od času podělil, neboť doufám, že počet našich expedic bude utěšeně růst a já vás budu moci postupně seznámit se všemi zajímavými drby a situacemi, které jsem pro vás zaznamenal.

Zatím asi největší počet zážitků přinesla naše nejúspěšnější expedice - EXPEDICE KONTAKT. Původní záměr, navázání spojení s expedicí Sicílie, se sice nezdařil, ale zato se podařilo zplodit jiné věci. Oněmi zplozenými věcmi nebyly děti a ani žádný jiný biologický odpad, ale hezká spousta spojeníček po celé republice. Počasí nebylo zrovna na opalování, ba ani na slunění - no zkrátka bylo na dvě věci (obě věci jsou tak sprosté, že se raději nerozepisuji dále). Všude kolem se válela mlha, která byla tak hustá, že když si šel člověk ulevit, tak ani nevěděl jestli si ulevuje na německou nebo na českou stranu (zato ví jestli na malou nebo na velkou - pozn. Pedra), což vzhledem k blízkosti státní hranice a její a jejích strážců bylo přinejmenším nepříjemné. S německou stranou to však nebyl jediný zážitek. Tím mnohem větším byla konfrontace s jakousi německou postarší paní, která se nám navážela do expedice se svými přítelkyněmi a přáteli z druhé strany až do té doby kdy to Pedro prostě nevydržel a po pár neúspěšných pokusech o vzájemnou komunikaci v německém jazyce nebo alespoň v něčem co jako "němčina" mělo původně znít, krásně plynně anglicky do celého širokého éteru (a že ten éter byl široký) hezky od podlahy řekl co si o ní myslí a jen tak aby řeč nestála jí nepřímo poslal na ono místo ..., a pak jsme se raději přesunuly na jiný kanál.

No a pak jsme se rozhodli, že se tak trochu provětráme a protáhneme ztuhlé nohy, poněvadž jsme již asi 5 hodin seděli v nepříliš pohodlné a ještě méně prostorné (kecá - Pedro) Škodě 100, modré barvy (tedy místy), prorezlého stavu. Jenže jakmile operátor Pedro vystoupil z našeho expedičního vozu (krycí jméno Modrásek), zahučel do asi 10 cm hluboké louže což ho poněkud rozhodilo a tak trochu i přepkvapilo jeho zánovní botasky značky "vjetnam", které kupodivu nebyly přizpůsobeny k brodění a ani k jiným vodním hrátkám. A tak přišlo na řadu naše víceúčelové topení (100W) sloužící doposud jen výhradně k přitápění na CB. Ale musím říci a zároveň pochválit výrobce (ha, skrytá reklama, ... zdravím všechny budoucí sponzory naší stránky), že jako sušák posloužily na jedničku. Do 30 minut byla bota i s ponožkou suchá, tedy až na ten zápach, který se linul po celém Krušnohoří a když zafoukal vítr na sever tak i do Německa - no to ale byla odplata za tu nepříjemnou Němku.

No pak se už vcelku nic zajímavého nedělo. Večer akorát nad námi přeletělo 3x UFO, 2x se nám zjevil Ježíš a jednou projeli kolem Blaničtí rytíři na mopedu, ale jak říkám, nic zajímavého.

Takže se zatím všichni mějte a mejte a já, až zase budou nějaké ty zážitky, tak se se svými Zápisky zapisovatele ozvu.