Nejdek znak   KV znak

NEJDEK

 
 

všechny fotky (c) Pedro


Tak takhle jsem ze začátku mít musel svoji anténu. Po necelém roce jsem dostal povolení frknout ji na střechu a hned to lítalo jinak: přízemní vlnou nejdále na kopec Kleť, odrazem či lomem Moldávie, Bulharsko, Turecko, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Francie, V.Británie, Nizozemí..
Pohled na sídliště v Nejdku, odkud jsem vysílal. Vpravo je vidět špička Evangelického kostela a na kopci vpravo nahoře není vidět rozhledna Peindl - Tisovský vrch.
Fotka podobná té předchozí. Úplně vlevo nahoře kousek pod lesem je dům, kousek doleva od něj je rampa na auta, odkud jsme dělali miniexpedici Rampa.
Fotka od té rampy. Z louky vpravo uprostřed byly ty předchozí 2 fotografie.
Pohled na mé bývalé QTH od Bernovského rybníka - Berňáku.
Naskenovaný pohled na nejdeckou hradní věž (dochovala se jen věž). Jediné datum je na razítku a je z 4-VII-1972. Místo "kočičích hlav" máme nyní rozbitou asfaltku.. Ten les za věží, to je Křížový vrch. Foto (c) J. Laštovička
Moje (teda teď už mámy - Jezinky Nejdek) anténa a opruz, co ji stavěl (spolu s Indiánem Suchá). Při vrtání děr do tý blbý požární zdi jsem otupil a následně vykalil 2 vrtáky..
Anténa a kopce nad Bernovem.
Detail uchycení antény a držáku. Legenda: 1-víčko od jogurtu (aby neteklo do držáku), pevně uchyceno. 2-další víčko od jogurtu, v jeho dně je díra na PLko. To aby nerezlo (PLko). 3-malá dírka do držáku, kdyby tam přece jenom nateklo. 4-DŮLEŽITÉ! Tlustý zemnící kabel. Kdyby to prásklo do antény, tak aby všechno nešlo do koaxu (a je to podle normy).
Německý vláček Regio sprinter. Jezdil u nás léta páně 2000 z K.Varů až do Zwickau (tam dokonce v ulicích jako tramvaj). Byl moc pohodlný, klimatizovaný, tichý a měl super houkačku. Byla slyšet na hony daleko. Jezdil v rámci Expa 2000 a už u nás nejezdí. Teď asi nejsou peníze na provoz, navíc je zima (údajně měl problémy s velkým stoupáním trati nad Novými Hamry). Fotografie je z louky za naším sídlištěm v Nejdku.